FAQ - najczęściej zadawane pytania

Treningi skierowane są wszystkich osób począwszy od osób, które na co dzień prowadzą siedzący tryb życia i chcą rozpocząć swoją przygodę z aktywnością fizyczną, po entuzjastów fitness znudzonych innymi treningami, chcących przerwać rutynę treningową i poszukujących nowych wyzwań. Treningi są również odpowiednie dla miłośników surfingu lub osób, które poszukują treningu zbliżonego do prawdziwych zajęć surfingu lub samego surfowania. Idealny dla nich będzie uzupełniający funkcjonalny trening, który pomoże ciału lepiej pracować w wodzie, złapać więcej fal i cieszyć się z każdej sesji surfingowej, a także pomoże uniknąć kontuzji.

Treningi SURF OFF nie wymagają żadnego wcześniejszego doświadczenia z surfowaniem. Treningi na desce treningowej to doskonały sposób na praktyczne wprowadzenie do surfingu i zaznajomienie się z ruchami ciała typowymi surfingu. Trening jest idealny dla osób, które nie miały nigdy do czynienia z surfingiem i po prostu chcą np. zadbać o swoje zdrowie, dążą do osiągnięcia smukłej sylwetki i dobrej kondycji. Zaczynając od poziomu dla osób początkujących zaczniesz od pracy nad ciałem dzięki, której poprawisz równowagę ciała, wzmocnisz mięśnie głębokie tułowia, poprawisz swoją koordynację ruchową.

Program treningowy i dobór ćwiczeń jest ustalany indywidualnie z każdą osobą, a oferowane treningi są odpowiednie dla różnych poziomów sprawności fizycznej. Dodatkowo treningowa deska surfingowa ma możliwość regulowana poziomu trudności dopasowując się do Twoich możliwości.

Podstawowym sprzętem wykorzystywanym podczas treningów jest deska treningowa SURFSET, która jest pierwszym na świecie specjalnym sprzętem treningowym zaprojektowanym tak, aby naśladować ruch deski surfingowej na wodzie. Dla zwiększenia efektów treningowych podczas treningu mogą być wykorzystywane również taśmy podwieszane TRX lub gumy oporowe jak również dodatkowe, lekkie obciążenie hantle, piłki, ketllebells.

Metoda treningu SURFSET® to program treningowy, który powstał w Stanach Zjednoczonych i źródłem inspiracji do jego powstania był dyscyplina sportu surfing. SURFSET® to najbardziej unikalny na świecie trening, bowiem ćwiczenia wykonywane są na niestabilnej powierzchni deski surfingowej łącząc w jednym treningu intensywne spalanie kalorii, budowanie mięśni oraz poprawę równowagi poprzez wzmocnienie mięśni głębokich tułowia, które stabilizują ciało i właśnie pomagają utrzymać równowagę i kontrolować całe ciało.

SURF OFF oparte o metodę SURFSET® to połączenie korzyści treningu cardio, treningu siłowego i treningu równowagi w jednym treningu. Oznacza to poprawę i wzmocnienie Twojego układu krążenia, wzmocnienie i rzeźbę głównych grup mięśniowych z dużym naciskiem na wzmocnienie mięśni głębokich tułowia, poprawę postawy ciała, mocne plecy, zdrowy kręgosłupa, zwinność, lepszą stabilność, elastyczność i równowagę. Regularne treningi to efekt smukłej i wyrzeźbionej sylwetki niczym ciało surfera ze szczupłymi ramionami, płaskim brzuchem, zgrabnymi i mocnymi pośladkami oraz nogami. Poprawie ulegnie też Twój metabolizm i wydolność fizyczna organizmu. Podobnie jak prawdziwe surfowanie treningi SURF OFF wspomagają redukcję stresu oraz pozytywnie wpływa zdrowie psychiczne.

Oprócz tego, że jest dobrym treningiem cardio – każdy kto wiosłował na falach wie jak mocno biło jego serce – to jest to trening całego ciała wymagającym też bardzo dużego skupienia. Wiosłowanie działa głównie na mięśnie górnej części pleców i mięśnie naramienne. Następnie przed wstaniem na desce surfingowej unosimy ciało na ramionach, aby z pozycji leżącej przejść do przysiadu. Pracują wówczas mięśnie klatki piersiowej i biceps oraz triceps. Kolejny krok to utrzymywanie pozycji pionowej na desce, które stanowi wyzwanie dla mięśni głębokich tułowia, które stabilizują ciało i pomagają utrzymać równowagę, gdy deska ślizga się po wodzie. Jazda na fali wymaga również silnych mięśni nóg i pośladków.

Podczas treningu SURF OFF jest używany sprzęt treningowy SURFSET, który jest wykonany z prawdziwiej deski surfingowej zaprojektowanej tak, aby umożliwić wykonywanie szerokiej gamy tradycyjnych ćwiczeń. Największą zaletą deski jest możliwość wykonywania ćwiczeń na niestabilnej powierzchni dzięki wbudowanemu systemowi balansującemu. Inne sprzęty do ćwiczeń równowagi takie jak deska IndoBoard lub bosu różnią się od deski SURFSET tym, że w pełni nie dają możliwości wykonywania tych samych ruchów ciała jak podczas czas surfowania, ponieważ są one zbyt niestabilne lub zbyt małe lub nie mają tego samego kształtu co deska surfingowa, a także nie oddają dokładnego ruchu deski surfingowej na wodzie.

Przed rozpoczęciem treningów lub kontynuacją aktywności fizycznej po kontuzji oraz w czasie jak i po ciąży skonsultuj się z lekarzem i upewnij się, że możesz ćwiczyć. Przed treningiem poinformuj zawsze trenera o swoich ewentualnych przeciwskazaniach zdrowotnych do wykonywania wybranych ćwiczeń.

Deska treningowa SURFSET została stworzona, aby możliwie najwierniej naśladować uczucie i fizyczne potrzeby surfowania. Balansujący ruch deski sprawia, że czujesz się tak jakbyś unosił się na wodzie na desce surfingowej i pozwala trenować Ci te same mięśnie co surfer, ale bez konieczności wchodzenia do wody.

Deska SURFSET to świetny i bezpieczny sposób dla dzieci, aby nauczyły się praktycznych i technicznych podstaw surfowania łącząc to z super zabawą na desce surfingowej. Ćwiczenia z dziećmi są wykonywane z obciążeniem własnego ciała bez użycia dodatkowego obciążenia.

Deska treningowa waży 13 kg ma rozmiar regularnej maty do ćwiczeń. Jej długość to 155 cm, szerokość 60 cm, a wysokość 27 cm.

Deska surfingowa SURFSET jest wykonana z bardzo mocnej pianki i jest testowana pod względem ciężaru do ponad 200 kg. Niektóre ćwiczenia (jak plank, pompki itp.) będą trudniejsze dla Ciebie jeśli masz powyżej 185 cm wzrostu. Im wyższy jesteś tym proporcjonalnie wyżej znajduje się Twój środek ciężkości co sprawi, że ​​balansowanie na desce surfingowej może być dla Ciebie większym wyzwaniem. Pamiętaj, że deska SURFSET jest doskonałym narzędziem do rozwijania równowagi i wzmacniania mięśni stabilizujących Twoje ciało niezależnie od Twojego wzrostu.

Wybierz wygodny strój, który nie będzie krępować Twoich ruchów. Może to być strój jaki nosisz na zajęcia np. jogi/pilates albo zajęcia fitness. Zabierz buty z miękką podeszwą, choć polecamy wykonywanie ćwiczeń boso lub w skarpetkach.

Każda sesja treningowa składa się z 3 części:
1. rozgrzewka podczas, której przygotowuję Twój organizm do wysiłku fizycznego
2. właściwa część treningu, w której realizuje Twoje cele treningowe
3. wyciszenie i uspokojenie organizmu po wysiłku fizycznym.